Партія «Наш край» Кіссе прихищає корупціонерів та «зачищає» опонентів силовим шляхом?

В Бессарабії, на півдні Одеської області, місцевим жителям давно зрозуміло, що поплічники Антона Кіссе з числа депутатів і місцевих, і районних рад, і навіть Одеської обласної ради, нерідко використовують депутатський статус для приховування своїх корисливих, корупційних та злочинних дій. Для цього, власне, і йдуть у депутати – щоб зберігати статус місцевих феодалів.

В переважній більшості такі депутати-феодали для своїх цілей використовують партію «Наш край», засновником якої є Антон Кіссе.

Серед прикладів – родина Кюссе з Тарутинского району та їхні фермерські господарства «Роман» і «Креатида-К», що обробляють понад 5 тисяч гектарів сільськогосподарських земель. Батько Кюссе Іван Георгійович, перебуваючи на посаді голови Тарутинської райдержадміністрації, забезпечив укладання договорів оренди земель з господарством свого сина Кюссе Івана Івановича з мінімальною ставкою орендної плати 3%.

В свою чергу, Кюссе Іван Іванович, який, крім керівництва фермерським господарством, ще є депутатом Одеської обласної ради від партії «Наш край», вдався до шантажу голови Одеської облдержадміністрації Максима Степанова, звинувачуючи того у відсутності ремонту доріг в районі. Проте, сам Кюссе нічого зробив, щоб зерновози не розбивали дороги – зерновози, що возять зерно з його господарства. Адже простіше вдаватися до політичного шантажу.

Наразі, Президент України вже увільнив Кюссе Івана Георгійовича від обов’язків голови РДА. Сподіваємось, що новий очільник районної адміністрації наведе лад з орендними ставками по договорах з господарствами Кюссе Івана Івановича, незважаючи на його приналежність до партії Антона Кіссе «Наш край». Адже в Тарутинському районі вже надлишок Кюссе/Кіссе на політичній та сільськогосподарській ниві.

В Болградському районі теж відзначились депутати «Нашого краю» – перед виборами вирішили виділити собі депутатський фонд для надання матеріальної допомоги мешканцями району «без бюрократичної тяганини», а фактично – для підкупу виборців

В Арцизі міський голова Володимир Міхов, ставленик Антона Кіссе, разом з депутатами міської ради від партії «Наш край» та контрольованими членами виконкому тривалий час маніпулювали з міським бюджетом, завищуючи кількість штатних працівників, щоб потім невикористані на зарплату кошти виписувати в якості премій. Крім того, маніпуляції з бюджетними коштами відбувались при затвердженні та внесенні змін до проектно-кошторисної документації на ремонти доріг та вулиць. Плиткове покриття для тротуарів в Арцизі стало чи не найдорожчим в Бессарабії.

Ось такі коментарі залишають громадяни в арцизькомуфейсбучномупабліку «Кут огляду»

 

Такі маніпуляції «Нашого краю» настільки набридли іншим депутатам, що це ледь не призвело до зриву прийняття бюджету на наступний 2019 рік. В останній бюджетний день депутати були вимушені самостійно перерахувати усі статті витрат та прийняти нову штатну чисельність працівників міської ради та комунальних підприємств, щоб в Арцизі не настав бюджетний колапс.

Але беззаперечними лідерами з маніпуляцій та використання свого депутатського статусу для підтримки реноме головних феодалів Бессарабії стали депутат Одеської обласної ради від партії «Наш край» Ігнат Братінов та його син, депутат Арцизької районної ради, теж від партії «Наш край» Василь Братінов.

Підпис під фото:

На фото – народний депутат України і за сумісництвом засновник партії «Наш край» Антон Кіссе, депутат Одеської обласної ради від партії «Наш край» Ігнат Братінов, Арцизький міський голова, ставленик Кіссе Володимир Міхов – щось відкривають, десь перерізають червону стрічку чи комусь знов стільці подарували

Братінови – це сімейка рейдерів, що захопили активи сільськогосподарських підприємств в декількох районах Одеської області. Серед прикладів, що стали відомі навіть на загальноукраїнському рівні –перш за все, це рейдерське захоплення ТОВ «Агрофірма «Дністровська»

Попередній керівник товариства Іван Кістол нібито подарував свою частку власності в агрофірмі «Дністровська» сім’ї Братінових, пояснюючи це давніми дружніми стосунками (зважте – навіть сину не віддав, а подарив Братіновим, і як говорять, це був не зовсім подарунок, а де-факто, купівля-продаж).

Після цього розпочались проблеми в усіх інших учасників товариства, у яких частки були менші, ніж у Кістола – напади, побиття, підпали. Для незаконного позбавлення права власності міноритаріїв, агрофірмі змінювали юридичну адресу на київську – але не допомогло: люди звернулись до районної влади, до правоохоронців, які заарештували активи агрофірми і скасували незаконні внесення змін у реєстрі.

Щоб не втрачати ласий шматочок чужої власності, Ігнат Братінов поскаржився на супротив, який чинять йому селяни проти захоплення успішної агрофірми з чималеньким тваринницьким комплексом. Поскаржився Братінов не комусь, а своєму партійному шефу з «Нашого краю» – Антону Кіссе.

В свою чергу, Антон Кіссе поскаржився до Кабінету Міністрів України на тих, хто допомагав селянам проти рейдерів.

Як наслідок, в липні правоохоронці припиняють арешт реєстру ТОВ «Агрофірма «Дністровська» і Братінов негайно змінює склад учасників, виводячи із складу засновників усіх, хто не був згодний добровільно віддати йому свою власність – Баранов Іван Георгійович,Книшук Микола Олександрович, Мержан Дмитро Дмитрович, Тимофєєва Ірина Анатоліївна, Тодоров Іван Георгійович, Шоляк Іван Михайлович.

На теперішній час, ТОВ «Агрофірма «Дністровська» має в засновниках Ігната Братінова (35%), його сина Василя Братінова (32,5%) та давнього співучасника рейдерських захоплень Петра Бірбінюка (32,5%).

На разі, отримання нових корпоративних прав в ТОВ «Агрофірма «Дністровська»Братінови як депутати в своїх деклараціях не відобразили – засоромились та скористались тим, що частки учасників не були переоцінені за сучасними цінами, а так як це було на почату 2000-х років. Втім, Ігнат Братінов забув вказати в декларації за 2017 рік подарунок від Івана Кістола – 18,6% частку в статутному капіталі агрофірми, а вказав лише 1,49%.

 

Джерело 

Сподіваємось, що Національне агентство з питань запобігання корупції приділить увагу деклараціям депутатів Братінових та оцінить їх сором’язливість при декларуванні доходів відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а ще краще – відповідно до Кримінального кодексу України.

Зараз Братінов використовує ТОВ «Агрофірма «Дністровська» для доведення до банкрутства через господарський суд . Арцизького молокозаводу, який в грудні припинив виробництво та залишив без молока мешканців міста та бюджетні установи – лікарню, дитячі садочки, школи.

Цікаво, що в липні 2018 року Братінов вивів з-під арешту правоохоронців ще один сумнівний актив – виноробний завод в селі Лиманському Роздільнянского району, який він придбав за вкрай заниженою ціною – за 1 мільйон гривень через ще одне своє фермерське господарство «Агрохолдінг 2007». На думку слідчих, цей завод був протизаконно виведений з власності ТОВ «Ланжерон і Ко», яке заклало майно заводу для отримання кредиту в Златобанку. Співробітники цього банку увійшли в злочинну змову з оцінщиками та посадовими особами ФХ «Агрохолдінг 2007», що належить сім’ї Братінових. На даний момент, Златобанк проходить процедуру ліквідації, ТОВ «Ланжерон іКо» проходить процедуру банкрутства, а Братінов отримав за мільйон гривень виноробний завод.

Успішне і безкарне рейдерство Братинових не залишилось без уваги – 11 вересня 2018 року під час сесії Одеської обласної ради, Ігнату Братинову, депутату цієї ради була вручена Подяка Прем’єр-міністра України – за «вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку сільськогосподарського виробництва, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм»

Такий собі «професіоналізм» у сільськогосподарському рейдерстві…

 

Отримавши подяку за розвиток сільськогосподарського виробництва шляхом рейдерства, Братінов відчув свою безкарність. І вирішив, що ця подяка дає йому карт-бланш на усунення своїх супротивників силовими способами.

Через 3 дні після нагороди, 14 вересня 2018 року у своєму будинку по-звірячому був побитий Петро Христодоров, депутат Кулевчанської сільської ради Саратського району Одеської області – йому зламали ногу у стегні, зламали перенісся, кров залила обличчя, а все тіло було в гематомах. Від цього побиття депутат не оговтався – в листопаді він був знайдений мертвим у своєму дворі. Поліція вирішила, що смерть не кримінальна – нібито він подавився їжею, а неофіційно в селі стверджують, що Христодоров помер від кровопролиття в мозок. Тим не менш, поліція припинила пошук тих, хто напав на депутата.

Петро Христодоров був чи не єдиний депутат, хто добився від Служби безпеки України реєстрації кримінального провадження за фактом корупції в Кулевчанській сільській раді в інтересах Братінова. За свою принциповість у відстоюванні інтересів односельчан в боротьбі з кримінальним сімейством Братінових Христодоров поплатився своїм життям.

Село Кулевча Саратського района є батьківщиною Ігната Братінова і, мабуть, саме тому він ще з середини 2000-х років розпочав тут захоплення активів місцевого сільськогосподарського кооперативу. Відразу не вдалося – повне захоплення відбулося вже при режимі Януковича та «смотрящих».

В серпні 2011 року Ігнат Братінов організував фальшиве загальне зібрання усіх членів кооперативу, де нібито було прийнято рішення про злиття кооперативу з усіма землями та технікою із фермерським господарством «Кулевча», що належить сім’ї Братінових. Незважаючи, що членів кооперативу на зібранні не було, засвідчити рішення про злиття приїхало усе керівництво Саратського району. Тому будь-які скарги селян. Що в них захопили їхнє майно, залишились без уваги

На даний момент Братінови повністю контролюють село Кулевча: в сільській раді свої депутати, а сільський голова – Михайло Попов, син колишнього рейдера, що співпрацював з Братіновим.

Але контролюється не тільки влада в селі, але і землі. Так, з 13 тисяч гектарів, що відносяться до території Кулевчанської сільської ради, фермерські господарства Братинових оброблюють 11,5 тисяч гектарів (88%). З них 1,5 тисячі – без будь-якої орендної плати. Вочевидь, що такий земельний масив не може незаконно оброблюватись без змови Братінових з Кулевчанським сільським головою Михайлом Поповим

Саме проти цих злочинів виступав Петро Христодоров і у відповідь отримував численні погрози і від Братінових, і від сільського голови. Звернення депутата Христодорова до правоохоронних органів відносно погроз лишились без реагування. Тих, хто на нього напав та побив – не знайшли. У смерти Христодорова є провина і правоохоронців, які вже тривалий час не реагують на напади на тих, хто обіймає активну громадянську позицію та бореться з корупціонерами та злочинцями.

Приховування фактів злочинної діяльності сім’ї Братінових та інших депутатів з «Нашого краю»призводить до того, що феодалізм в Бессарабії процвітає – люди не мають можливості розпоряджатися своїми паями. Будь-які спроби навести лад в цьому натикаються на шалений супротив не тільки місцевих баронів, але й куплених ними чиновників і суддів. Як приклад, зараз через суд блокується спроба податківців перевірити договори оренди, укладені селянами з фермерським господарством «Кулевча» щодо обробки їх паїв, в рамках кримінального провадження №32018160000000022.

 

Джерело 

На даний момент слідчі розслідують як за вказівкою фактичних власників, ФГ «Кулевча» ухилилось від сплати податку ПДВ на суму 4,5 млн.грн., подаючи недостовірні бухгалтерські, податкові та статистичні документи. Але надії, що вказане кримінальне провадження буде доведене до судового розгляду, немає – адже до суду не було доведено жодного кримінального провадження за рейдерськими захопленнями сім’ї Братінових.

Втім, усі кримінальні провадження можуть припинитись, якщо Антон Кіссе знов поскаржиться до Кабінету Міністрів щодо тиску на підприємців, незважаючи, що ці підприємці фактично є злочинцями-рейдерами.

А потім Кабінет міністрів в якості компенсації ще якусь подяку чи грамоту випише. При цьому, коли видаються подібні нагороди, ніхто не враховую, що феодальна влада Братінових над селами вже створює загрозу національній безпеці. Наприклад, саме в селі Кулевча Саратського району Одеської області, де Братінов контролює і місцеву владу, і робочі місця, у січні 2015 року відбувся бунт проти мобілізації, новина про який не тільки розліталась по російським медіа-ресурсам та сайтам терористичних угрупувань в ОРДЛО. Цей бунт призвів до напружених відносин між України та Республікою Болгарією і це в період активної фази військової агресії на сході країни.

Джерело 

До яких бунтів призведе влада Братінових в майбутньому?

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *