ХТО ТАКИЙ ІГОР УЧИТЕЛЬ ТА З ЧИМ ЙОГО ЇДЯТЬ?

Учитель Ігор Леонідович, 31.03.1955 р.н., уродженець м. Одеси 

З 1999 року є президентом ПАТ «Одесагаз», яке з кінця 1990-х років правоохоронними органами розглядається як сфера впливу організованого злочинного угрупування Олександра Ангерта (Ангела). Крім газорозподілу, Учитель має активи в добуванні нафти (Туніс) та газу (викуплено газові свердловини компанії-банкрута «Букрос» на Полтавщині за вкрай заниженими цінами). Крім «Одесагаз», Учитель контролює або є учасником декількох будівельних проектів, в тому числі сумісних з бізнес-групою Володимира Галантерника. В 2017 році викупив у кіпріотів «Морський транспортний банк» (він же «Марфін банк»), з якого в Одесі в 1990-х роках розпочиналась розбудова фінансового сектору, пов’язаного з криміналітетом.

В декларації Учителя, поданій в 2017 році, фігурують корпоративні права на суму понад 770 млн.грн. Вважається впливовою в Одесі та регіоні фігурою (є Почесним жителем Одеської області), при цьому вплив поширюється і на правоохоронні органи. Зокрема, УСБУ в Одеській області проводило розслідування зговорів працівників газового господарства та бізнесменів, через «Одесгазу» був нанесений збиток 15 млн.грн.

Перший раз обрався в Одеську обласну раду в 2002 році і з тих пір обирається кожен раз, для чого використовуються і підкупи виборців (наприклад, продаж за зниженими цінами балонів зі скрапленим газом і вугілля), і адміністративний ресурс (оскільки «Одесагаз» є монопольним постачальником природнього газу в бюджетні установи). Використовував свою присутність в облраді у власних бізнес-інтересах, зокрема, виділення бюджетного фінансування на газифікацію соціальних установ, зважаючи, що мережі потім передавались на баланс «Одесагаз».

В 2012 в Одеську обласну раді обирався від Партії регіонів, в 2014 році у Верховну Раду балотувався від Блоку Петра Порошенка, а в 2015 в обласну раду обрався від партії «Відродження».

Зважаючи на масований підкуп виборців та наявність підтримки від БПП, програш на виборах в Верховну Раду в 2014 році був обумовлений значним антирейтингом Учителя, пов’язаним саме з «Одесагаз», оскільки саме з цим товариством, пов’язують розбавлення природнього газу для населення, вкрай низький рівень абонентського обслуговування, а також масові суди з бюджетними установами та державними підприємствами, оскільки монополіст в односторонньому порядку намагався впровадити схему «бери або плати». Зокрема, через примусове впровадження цієї схеми «Одесагаз» намагається довести до банкрутства ДП «Одеський авіаційний завод» концерну «Укроборонпром».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *