ХТО ТАКИЙ ІВАН ФУРСІН ТА З ЧИМ ЙОГО ЇДЯТЬ?

Фурсін Іван Геннадійович, 16.09.1971 р.н., уродженець м.Києва. Є одногрупником Сергія Льовочкіна та розпочинав з ним бізнесову діяльність.

Був молодшим бізнес-партнером Дмитра Фірташа по Centragas Holding AG, яке разом з «Газпромом» утворило «РосУкренерго», що в 2006-2008 роках було монопольним постачальником природнього газу в Україну.

Контролює єдиного виробника сірників в України та володіє 49,9% акцій одеської кіностудії.

Латвійський актив Фурсіна Trasta komercbanka, через який проводилась оборудка з «вишками Бойка», був позбавлений ліцензії в 2016 році та ліквідований, зокрема, через виявлення в його діяльності суттєвих порушень щодо попередження легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. В той же час до 2-х українських банків, що контролюються Фурсіним – АБ «Кліринговий дім» (Київ) та АТ «Місто Банк» (Одеса) – жодних нарікань офіційно не має.

Через один зі свої кіпрських офшорів Фурсін здійснював фінансування Пола Манафорта, який був політтехнологом Партії регіонів, а в 2017 році став політтехнологом Дональда Трампа.

В 2011 році вперше потрапив в рейтинг українського «Форбс» з доходом в 130 млн.долл. З тих пір в рейтингах розмір його доходів поступово зменшується. Водночас, офіційно Фурсін декларував орієнтовно 150 млн.грн. доходу та є найбагатшим народним депутатом Одещини.

Політичну кар’єру намагався розпочати в 2006 році, балотуючись в нардепи за списком Народної партії Литвина, але невдало. До Верховної ради Фурсін потрапив в 2012 році, коли пройшов за цим же мажоритарним округом як член Партії регіонів. Відомо, що на той момент він активно використовував адміністративний ресурс (зокрема, через голову Любашівської райдержадміністрації) та задіяв підкуп виборців через Фонд Фурсіна, але за окремими даними, не розрахувався в повному обсязі з працівниками своїх штабів.

В 2014 році були задіяні напрацьовані контакти з сільськими головами та підкупи виборців, зокрема, через надання допомоги сім’ям військових, що проходили службу в АТО.

У передвиборчій програмі зосередився на популярних у північних районах Одещини темах: виділення бюджетного фінансування на створення молочних кооперативів, утворення сільських кредитних спілок, впровадження енергоефективних заходів в соціальних закладах, соціальне житло для молодих спеціалістів в селі, перешкоджання закриттю сільських шкіл. Проте, реальних заходів щодо реалізації цих обіцянок не вживає.

На даний момент Фурсін – член депутатської групи «Воля народу», голова підкомітету з питань банківської діяльності, взаємодії з Національним банком України, фінансового моніторингу, запобігання легалізації та відмиванню незаконних доходів Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності.

В той же час з виборцями працює нестабільно. Після виборів 2014 року мав 7 приймальнь, розташованих в відділеннях «Фонду Фурсіна». Водночас, перевірка по Фейсбуку показала, що остання активність цього фонду зафіксована станом на жовтень 2016 року, а сайт фонду взагалі відключено. В той же час в березні 2017 року директор фонду організовував зустріч голови Березівської райдержадміністрації з представниками ТОВ «Інтеренерджі» відносно виділення земель для будівництва сонячної електростанції.

На новинному сайті, що контролюється Фурсіним, в якості допомоги виборчому округу зі сторони нардепа фігурує виділення субвенцій з державного бюджету на ремонт соціально-культурних закладів. Медіа-активність Фурсіна в регіоні обмежується висвітленням його участі у відкритті відремонтованих закладів

Враховуючи ресурси та зв’язки Фурсіна, він є впливовою, але не публічною фігурою У разі виборів, зосередиться на підкупі виборців, використовуючи зв’язки з головами РДА та сільськими головами.

На даний момент один з активів Фурсіна та Фірташа – банк «Надра», що ліквідується – може бути причетний до чергової афери з комунальною власністю в Одесі, а саме продажем боргових зобов’язань комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси», які свого часу забезпечувались 55 будівлями та приміщеннями міста. Саме цим пояснюється присутність Фурсіна під час звіту Одеського міського голови Труханова в березні 2018 року, хоча раніш їх публічних зустрічей не фіксувалось.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *